Oxidácia nenasýtených mastných kyselín čiastočne alebo úplne znehodnocuje orechy.

Oxidácia nenasýtených mastných kyselín
čiastočne alebo úplne znehodnocuje orechy.

Naše čerstvo balené orechy
nie sú znehodnotené oxidáciou.
 

 
Ako nakupovať kvalitné orechy.

V obchodoch, na benzínových pumpách alebo tržniciach
je veľká pravdepodobnosť, že orechy sú nesprávne skladované
a znehodnotené oxidáciou, ktorú zrýchľuje teplota, vzduch a svetlo.

Správne skladovanie.


Aby sa zachovala prirodzená chuť, vôňa, konzistencia, všetky vitamíny a minerály orechov, musia sa skladovať v chladných (do 12°C), suchých, tmavých a vzduchotesných priestoroch. Ak nie sú správne skladované, orechy rýchlo podliehajú oxidatívnym procesom. Oleje sa rozkladajú, čo spôsobuje horkú chuť, pach, stratu vitamínov a minerálov.

Odporúčame kontrolovať správnosť skladovania, hlavne teplotu. Najlepšie kupovať orechy čerstvo balené. Ak túto možnosť nemáte, kontrolujte minimálnu trvanlivosť, ktorá je pri orechoch 6 mesiacov. Nikdy nekupujte orechy tesne pred dátumom minimálnej trvanlivosti.

Vizuálna kontrola.


Kontrolujte, či orechy nie sú mechanicky poškodené. Určitá miera poškodenia povrchu v nich bude zrejme vždy, ale vysoký výskyt polených jadier alebo orechov s hlboko zasahujúcim poškodením šupky, je na škodu.

Rovnako pozorne sledujte, či sa v balení neobjavujú mŕtvi alebo živí škodcovia, prípadne stopy po nich, napríklad pavučinky. Takisto nekupujte orechy, na ktorých by bola viditeľná pleseň. Orechy napadnuté škodcami aj viditeľnou plesňou sa nepovažujú za bezpečné, a preto sa nemôžu konzumovať.

Chuť a vôňa.


Orechy musia mať prirodzenú chuť, vôňu a konzistenciu. Pri týchto orechoch máte istotu, že obsahujú aj všetky vitamíny a minerály a teda aj najlepšie prospievajú zdraviu.

Certifikáty kvality.


Kontrolujte certifikáty kvality výrobcov a dodávateľov. Certifikačné autority totiž kontrolujú kvalitu za Vás.

Výrobcovia a baliarne by mali byť držiteľmi certifikátov IFS Broker, ktorý garantuje, že všetci dodávatelia a pestovatelia majú certifikát IFS Food. Súčasne aj certifikát IFS Food ktorý garantuje výrobu kvalitných a bezpečných potravín.

Ak nakupujete od obchodníka, mal by byť držiteľom certifikátu IFS Wholesale alebo IFS Cash & Carry, ktoré garantujú správne skladovanie, uchovávanie kvality a zdravotnú nezávadnosť.

Nakupovať u dodávateľov bez certifikátov je spojené s vyšším rizikom, že nakúpite nekvalitné orechy.

 
My máme certifikovanú kvalitu orechov a procesov.

Čerstvosť a kvalita orechov sú pre nás najdôležitejšie.

Certifikovaní pestovatelia.


Sme dlhoročným držiteľom certifikátu IFS Broker, ktorý poskytuje garanciu, že naši dodávatelia a pestovatelia nám dodávajú orechy v najvyššej kvalite.

Orechy sú šetrne vylúpnuté zo škrupiny, precízne triedené (bez mechanického poškodenia, nečistôt a škodcov) a správne vysušené (max 6% vody), čo zabraňuje vzniku plesní.

Certifikované spracovanie.


Sme dlhoročným držiteľom certifikátu IFS Food, ktorý poskytuje garanciu, že jadrá orechov sú správne skladované (v chladných do 12°C, suchých, tmavých a vzduchotesných priestoroch).

Správne skladovanie zabraňuje spusteniu oxidácie. Orechy skladujeme maximálne do ďalšej úrody.

Balené pred expedíciou.


A navyše. Pri nákupe v e-shope, nakupujete orechy v najvyššej kvalite a najčerstvejšie. Balíme vždy až tesne pred expedíciou.

Po nákupe odporúčame, aby ste orechy skladovali vo vzduchotesných nádobách v chladničke.

 

 
 
Niečo pre každého

Tradičné aj exotické sušené orechy.
Vlašské orechy, lieskové orechy, mandle, pistáciové orechy,
kešu orechy, para orechy, makadamové orechy, tigrie orechy.
Malé 50 g , stredné 100 - 150 g a výhodné veľké 1000 - 2000 g balenia.
 

Ochutnajte so zľavou 5 € na prvú objednávku

Zaregistrujte sa.

Pripíšeme Vám 50 vernostných bodov.

Uplatnite 50 bodov pri platbe.

 
 
Copyright © 2020 Vetter Slovakia, s.r.o. All rights reserved. Graphic design: CODES CREATIVE, Ltd. Powered by: OPTIMAT.SK, Ltd.